Bez golova na El Madrigalu,pobeda Alborga!

U Grupi E Mančester Junajted i Viljareal opet su odigrali meč bez golova. Poslednja četiri susreta ovih timova završila su se identičnim rezultatom, a i ovog puta jedan bod je bio dovoljan za obe ekipe da obezbede plasman u naredni krug. Gosti su imali više prilika, naročito preko raspoloženog Ronalda koji je tresao prečku, ali ne i mrežu “žute podmornice”. “Đavoli” su poslednjih desetak minuta imali i igrača više, jer je Kapdevila dobio direktan crveni karton zbog kriminalnog starta nad Portugalcem, ali fudbaleri koje vodi Ser Aleks Ferguson nisu bili previše zainteresovani da posebno ugroze golmana domaćih Lopeza.

U drugom meču koji se igrao u danskom Alborgu, domaćin je uspeo da pobedi Seltik rezultatom 2:1, i tako se približi poziciji koja vodi u Kup UEFA. Iako su gosti iz Glazgova bili bolji takmac i imali više prilika, pa čak i vođstvo od 0:1 preko Robsona u 53. minutu, fudbaleri Alborga se nisu predavali, što se na kraju ispostavilo kao najbolje rešenje. Najpre je Kaka u 73. minutu poravnao, da bi defanzivac škotske ekipe Koldvel u 87. minutu nespretno reagovao i ubacio loptu u svoju mrežu.

Poslednje kolo Mancester Utd.-Aalborg,Celtik-Viljareal.