Fiorentina nije uspela,sigurni Bajern

Na Artemio Frankiju, Fiorentina koja je imala imperativ pobede u meču protiv Liona, nije uspela više od časnog poraza 1:2. Šampion Francuske je igrao na kontranapade, što im je donelo veliku prednost još u prvih pola sata igre. Najpre je Žan II Makun koji je ovog leta pojačao ekipu, natrčao na jednu povratnu loptu i sproveo je u mrežu, da bi najbolji strelac “lavova” Karim Benzema desetak minuta kasnije, oduzeo loptu na centru, stuštio se 20-tak metara i preciznim šutem pogodio sam ćošak gola koji je čuvao Sebastijan Frej. Đilardino je u 45. minutu samo smanjio rezultat, pošto u drugom delu nije bilo golova.

Iz Grupe F plasman je obezbedio i minhenski Bajern koji je očekivano slavio protiv Setaue 3:0. Pred 60.000 gledalaca na Alijanc Areni, proslavio se Miroslav Klose sa dva postignuta gola, a jedan je dao i Luka Toni koji je pre toga uspeo da promaši nekoliko izglednih šansi.

U poslednjem 6.Kolu igraju Steaua-Fiorentina,Dok Lion docekuje Bajern.